Kas ir Reiki?

Vārds Reiki apzīmē garīgo enerģiju un sastāv no diviem hieroglifiem: Rei – dievišķā apziņa, gudrība, kas nāk no Dieva un Ki – iekšējā vitālā enerģija, kas piemīt visam dzīvajam uz Zemes. Tieši ar šo enerģiju strādā visas dziednieciskās sistēmas pasaulē. Tomēr, atšķirībā no tām, ar Mikao Usui metodi, pateicoties speciālai organisma sistēmu „uzskaņošanai”, cilvēks gūst iespēju netraucēti saņemt un nodot Visuma enerģiju visām dzīvajām būtnēm, bez jebkāda piepūles un netērējot savu personīgo enerģētiku. Ārstēšana pēc Reiki metodes atjauno cilvēkā visu sistēmu līdzsvaru un visa organisma iekšējo harmoniju, izdziedē fizisko ķermeni, emocijas, prātu un dvēseli, ļauj apgūt miera, drošības un labklājības sajūtu.

Apraksts par Reiki sistēmu (Usui Reiki Ryoho)

Reiki sistēma kā izglītības un prakses sistēma pirmo reizi valdības līmenī tika atzīta Japānā 1922. gadā, kā dziednieciska un cilvēkiem noderīga metode. ASV, Vācijas, Kanādas tradicionālā medicīna aktīvi sadarbojas ar Reiki praktiķiem. Vairāk nekā 100 ASV slimnīcās un ārstniecības iestādēs ir Reiki rehabilitācijas kabineti. Reiki ir apliecinājusi sevi kā metode, kas ievērojami uzlabo veselības stāvokli un saīsina rehabilitācijas periodu pacientiem pēc psihosomatiskiem traucējumiem, stresa, depresijas, insulta, infarkta, kā arī pēc pārciestām operācijām. Latvijā šī metode ir ļoti populāra un apmācības ir pieejamas pie vietējiem speciālistiem. Latvijā pastāv arī medicīnas centri un veselīga dzīvesveida centri, kuri izmanto Reiki metodes sniegtās iespējas.
Reiki dziedināšanas sistēma, pilns nosaukums Usui Reiki Ryoho (Usui dabiskās dziedināšanas sistēma), izmanto cilvēka ķermeņa dabiskos resursus dziedināt pašam sevi. Pēc ikvienam pieejamās apmācības kļūst iespējams nosūtīt papildu enerģiju jebkuram dabas objektam, ieskaitot cilvēku. Atšķirībā no citām enerģētisko medicīnu formām, Reiki cilvēks neizmanto manipulatīvas metodes ar enerģijām, iespējas mainīt enerģijas kvalitāti un vibrāciju īpašības. Svarīgi, ka Reiki praktiķis, nosūtot papildus enerģiju citai personai, pats neko neuzsāk, nezaudē pats savu enerģiju, bet ievērojami uzlabo cita cilvēka dzīves potenciālu. Ārēji metode izskatās, kā plaukstu pieskāriens uz pacienta ķermeņa vai apģērba, kura laikā saņem papildu enerģiju. Tāpēc šī metode ir pieejama jebkurai personai un ir absolūti nekaitīga.
Dziedināšanas process notiek ar pastiprinātu dziedināšanas aktivizāciju visos iekšējos organisma resursu līmeņos un neparedz jebkādas ārējās iedarbības. Ārstēšana ar Reiki atjauno cilvēkā visu organisma sistēmu līdzsvaru un visa organisma iekšējo harmoniju, dziedina fizisko ķermeni, emocijas, prātu un dvēseli, atjauno miera, drošības un labklājības sajūtas.
Garīgo līdzsvaru papildina Usui sistēmu Reiki ētikas principi. Principi ir izstrādāti tā lai persona pievērstu uzmanību savai dzīvei un savam komunikācijas veidam ar ārpasauli. Reiki ētikas principi mums atgādina, ka lielākā daļa mūsu ciešanu un slimību, ir atkarīgas no elementāru Dieva likumu neievērošanas. Tādējādi, pašpilnveidošanās ir neatņemama daļa no Usui sistēmas, jo Usui ļoti labi zināja, ka bez apzināta cilvēka līdzdalības dziedināšanas process nav efektīvs un nav ar ilgstošu rezultātu.
Balstoties uz senām budistu tradīcijām, viens no svarīgākajiem momentiem Reiki praksē ir līdzjūtība. Saskaņā ar Mikao Usui vārdiem Reiki praksē mums ir nepieciešams: „pilnveidot un pārkārtot mūsu dzīves tādā veidā, lai mēs varētu atbrīvot mūsu tuviniekus no slimībām un emocionālām ciešanām.”
Reiki sistēma ir pilnīgi droša, ne tikai slimniekam, bet arī dziedniekam, jo Reiki enerģija neļauj dziedniekam iegūt negatīvu informāciju no slimās personas. Reiki ir vienkārša un dabiska garīgās dziedināšanas un pašpilnveidošanās metode, ko var izmantot jebkura persona. Praktizējot Reiki nevienam nav nepieciešams pamest savu lomu sabiedrībā, jo Reiki maina cilvēku ne no ārpuses. Cilvēks atmostas garīgi. Mikao Usui sistēma ir atradusi tik ļoti plašu atzinību visā pasaulē pateicoties savai vienkāršībai, pieejamībai un drošībai, tai pat laikā sasniedzot izcilus rezultātus.